Jaką umowę najmu wybrać?

Piotr Bączkowski

09.09.2021 · 5 min czytania

Wynajmujesz mieszkanie? Zapewne zastanawiasz się, jaka umowa najlepiej zabezpieczy Twoje interesy przed nieuczciwymi najemcami 🤔

Spieszymy z pomocą!

👉Zdecydowana większość wynajmujących decyduje się na podpisanie standardowej umowy najmu, bez udziału notariusza. W takim dokumencie podstawowymi mechanizmami ochrony interesów wynajmującego jest kaucja zwrotna, przeznaczona na pokrycie ewentualnych uszkodzeń powstałych podczas najmu. Co jednak w sytuacji, gdy trafimy na niewypłacalnego, uciążliwego lokatora?

👉Tu z pomocą wynajmującym przychodzi bardziej zaawansowana umowa najmu okazjonalnego i instytucjonalnego, zawierana u notariusza. Wiąże się z nią więcej formalności, a wielu najemców rezygnuje z jej podpisania m.in. ze względu na odstraszające zapisy. Jednym z nich jest akt o poddaniu się egzekucji, będący formalnym zabezpieczeniem dla wynajmującego. Dokument gwarantuje że w przypadku braku płatności lub zajmowania mieszkania przez lokatora po zakończeniu umowy, wynajmujący bez udziału sądu może żądać egzekucji komorniczej majątku najemcy.

👉Ze względu na formalności związane z wyborem drugiej opcji umowy, wielu wynajmujących decyduje się na zwykłą umowę najmu, wiążącą się z większym ryzykiem. Można je jednak ograniczyć, korzystając z profesjonalnych usług weryfikacji najemców PRZED podpisaniem umowy.

Tu z pomocą przychodzi ESW. Chcesz szybko, bezpiecznie, bez formalności i w 100% online weryfikować najemców przed podpisaniem umowy? Załóż darmowe konto na standardweryfikacji.pl i przekonaj się, jakie to proste! ✅

Europejski Standard Weryfikacji

Zweryfikuj klienta

Sprawdź z kim podpisujesz umowę. Nie martw się więcej o płatności.

Sprawdź z kim podpisujesz umowę, korzystając z danych opartych o zaufane źródła.

Już od 29.00 PLN